В майбутньому нанокристалічні матеріали замінять звичайну кераміку

В осяжному майбутньому нанокристалічні матеріали замінять звичайну кераміку при протезуванні зубів, пломбуванні, виготовленні зубних коронок
«Структура зуба включає в себе самі тверді матеріали в людському тілі: Коли ми з зусиллям надкушує яблуко або шніцель, поверхня зубів відчуває величезне напруження. Все, що витримує зубна емаль, повинні з успіхом переносити штучні матеріали – зубні протези, пломби, коронки », – розповідає професор університету ім. Фрідріха Шиллера Крістіан Рассле. Довгий час в якості штучного замінника речовини зубів використовувалася кераміка, однак вона малопридатна для виготовлення коронок, оскільки недостатньо міцна і швидко зношується. Професор Рассле і його колеги з компанії ШOTT (SCHOTT) синтезують новий вид керамічної скла з нанокристалічною структурою, який стане найбільш придатним матеріалом для використання в стоматології, завдяки його високій міцності і оптичних характеристик. «Керамічне скло грунтується на магнієвому, алюмінієвому і кремнієвому оксидах і відрізняється від попередніх матеріалів величезною міцністю» – коментує результати професор Рассле.
«Незвичайні оптичні властивості цього матеріалу відкривають нове поле діяльності для їх вивчення в стоматології. Ми плануємо використовувати керамічне скло для створення зубних протезів, які ймовірно, будуть візуально ідентичні природним зубам людини. Що стосується прозорості зубної емалі, ми також вражені властивостями, які демонструє нанокристалічні скло – воно фактично є копією цієї емалі по міцності і природності відтінку », – підсумовує професор Рассле.
Щоб надати керамічному склу необхідні властивості його виробництво повинно відповідати спеціальній температурній послідовності: сильне нагрівання до 1500 С, потім різке охолодження. Повторюючи кілька разів дану процедуру і завершуючи процес виробництва тривалим нагріванням температурою 1000 С, починають свою освіту нанокристали, що і переслідують собою дані температурні процедури. Сильні перепади температури є визначальним моментом в отриманні матеріалом високої міцності і довговічності. Його сильна кристалізація наділяє його властивостями оптичної непроникності, повністю відображаючи світло.
Буде потрібно провести ще чимало дослідних робіт, до тих пір, поки матеріал буде готовий до стоматологічного застосування. Але концепція вже закладена. Професор Рассле впевнений в цьому.  (Архів записів.2012 рік)

Залишити відповідь